صفحه اصلیاخبارتوزیع عادلانه خدمات روی میز شهرداری مراغه

توزیع عادلانه خدمات روی میز شهرداری مراغه

مشاهده در قالب PDFچاپفرستادن به ایمیل

photo_2016-10-22_19photo_2016-10-22_19-44-26

مردم مناطق مختلف شهر مراغه در حالی طی ماه های اخیر شاهد تکاپو و خدمات رسانی شهرداری این شهر هستند که شعارهای مسئولان برای توزیع عادلانه امکانات پس از چندین سال وقفه با اجرای طرح های مسیرگشایی و آسفالت ریزی، ساماندهی کانال آب های سطحی، احداث فرهنگسرا، کتابخانه و فضای سبز در حاشیه شهر مراغه تجلی یافته است. 

توجه شهرداری مراغه به توزیع عادلانه امکانات و خدمات شهری به ویژه در ماه های اخیر را می توان عنایت کم سابقه شورای اسلامی شهر و شهرداری به مناطق محروم و حاشیه ای این شهر به شمار آورد؛ رویکردی که پس از سال ها وعده و وعید مسئولان، لبخند رضایت را بر لبان مردم این شهر نشاند.

photo_2016-10-22_19-45-19

سرپرست شهرداری مراغه با تاکید بر توزیع عادلانه امکانات و خدمات شهری گفت: امسال 231 هزار مترمربع از معابر عمومی و محله های مختلف شهر با 46 میلیارد و 200 میلیون ریال هزینه آسفالت ریزی و لکه گیری شده است.
محمدرضا احمدی افزود: حدود 68 هزار مترمربع از این میزان آسفالت ریزی مربوط به معابر عمومی و 123 هزار مترمربع مربوط به محله هاست.
وی گفت: آسفالت ریزی خیابان های انزاب، پروین اعتصامی، سرتیپ فلاحی، آیت الله کاشانی، پل هاشم آباد، ورودی شهرک سهند و راه دسترسی به روستای آغ کند مراغه در این راستا انجام شده است.
شهردار منتخب شورای شهر مراغه ادامه داد: در این مدت بیشترین میزان آسفالت ریزی در منطقه پهرآباد با 38 هزار متر مربع، زینال آباد با 30 هزار متر مربع و محله های شهرک گلشهر با 30 هزار مترمربع انجام شده است.
وی اضافه کرد: رویکرد اصلی مدیریت شهری مراغه در سال جاری توجه به مناطق محروم و حاشیه شهر، توسعه اماکن فرهنگی و اجرای طرح های عمران شهری در این مناطق است.
وی با اشاره به اجرای طرح مسیرگشایی خیابان 48 متری شهید دهقان گفت: با اجرای این طرح مشکل تردد در این مسیر پس از 25 سال مرتفع شد.
احمدی افزود: در این راستا پنج واحد مسکونی، سه باب واحد تجاری و پنج قطعه زمین به مساحت 770 مترمربع و با هفت میلیارد ریال هزینه تملک و طرح مسیرگشایی و تعریض این خیابان با 550 متر جدول گذاری و دو هزار متر مربع آسفالت ریزی اجرا شد تا تردد شهروندان از طریق این خیابان و در مسیر دسترسی به شهرک سهند و همچنین شهرک ولی عصر (عج) تسهیل شد.
وی همچنین با اشاره به برنامه های آتی شهرداری مراغه گفت: بخشی از خیابان دانشگاه، خیابان فرهنگ گلشهر و حد فاصل ورودی شهرک امام حسن (ع) تا میدان پروین اعتصامی شهر مراغه با 25 هزار مترمربع مساحت نیز به زودی با پنج میلیارد ریال اعتبار آسفالت ریزی می شود.

IMG_0419

رئیس شورای اسلامی شهر مراغه نیز گفت: این شورا به مطالبه های دیرینه برخی از اهالی در مناطق حاشیه شهر پاسخگو بوده و توزیع عادلانه امکانات و خدمات شهری را با جدیت مورد توجه قرار داده است.
سید جواد عطارموسوی به ساماندهی کانال انزاب و در پی آن زینال آباد مراغه اشاره کرد و افزود: در ماه های اخیر ساماندهی کانال زینال آباد پس از وعده های چندین ساله مسئولان آغاز شد تا از بروز مشکلات تردد و زیست محیطی ناشی از تجمع آب های سطحی در این منطقه جلوگیری شود.
وی جدول گذاری و مسیرگشایی مسیر منتهی به روستای قره برقع و آسفالت ریزی در پهرآباد را یادآور شد و گفت: توجه به مناطق حاشیه ای و محروم اقدامی پسندیده در نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

photo_2016-10-22_19-49-31

عضو ثابت شورای اسلامی شهر مراغه از دوره اول تا دوره چهارم نیز گفت: در دوره سوم از شورای اسلامی شهر مراغه کارهای اولویت داری چون گسترش راه های ارتباطی مراغه و در پی آن احداث کمربندی غربی شهر مورد توجه قرار گرفت.
علی عباسی با اشاره به اینکه در دوره های قبلی هم توجه به مناطق حاشیه ای تا حدودی وجود داشته است، افزود: توجه به مناطق حاشیه ای شهر از تردد بی مورد اهالی به مرکز شهر جلوگیری کرده و رضایتمندی عمومی را به دنبال دارد.
به گفته وی چهارمین دوره شورای اسلامی شهر مراغه طرح های متعددی برای اجرا در مناطق حاشیه شهر مراغه برنامه ریزی کرده که به علت محدودیت های منابع مالی شهرداری در لیست انتظار قرار دارد.

photo_2016-10-22_19-49-35

مدرس جامعه شناسی و عضو دیگر شورای اسلامی شهر مراغه هم با اشاره به اینکه توزیع عادلانه خدمات از وظایف اصلی مسئولان خدمات رسان است، گفت: در دوره های قبل هم خدمات، ناعادلانه توزیع نشده و اولویت های توسعه شهر تعیین کننده طرح های عمرانی قرار گرفته است.
قدر جویا افزود: ساماندهی رودخانه صافی و تبدیل حاشیه آن از محیطی ناخوشایند و غیربهداشتی به محیطی مفرح، دلگشا و پرجاذبه، طرحی برای تمامی اهالی این شهر تاریخی و فرهنگی است.
وی گفت: در گذشته هم طرح هایی در حاشیه شهر از قبیل پارک سلامت، پارک ایثار، ساماندهی دره حد فاصل فاز 1 و فاز 2 شهرک، کمربندی غربی، بلوار طبیعت در محله هاشم آباد، تعریض جاده علویان و دره قمیش در محله میکائیل آباد اجرا شده اما در چهارمین دوره شورای اسلامی شهر مراغه طرح ها با تاکید بر رسیدگی به مناطق محروم تصویب و اجرا شده یا در حال اجراست.
وی افزود: آبادانی تاثیر گذارترین عامل موثر در افزایش نشاط اجتماعی در مناطق حاشیه ای است و موجب افزایش امید به زندگی، توسعه فرهنگی و کاهش آسیب های اجتماعی می شود.

IMG_0300

فریبا عباسی، نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مراغه هم معتقد است که اعضای چهارمین دوره شورای اسلامی شهر مراغه بر روی توزیع عادلانه امکانات و خدمات شهری متمرکز هستند و طرح هایی چون فرهنگسرای میکائیل آباد، فرهنگسرای انزاب، کتابخانه و فرهنگسرای پهرآباد و پارک های میکائیل آباد، شهرک سهند و گلشهر در همین راستا اجرا شده است.

photo_2016-10-22_19-45-04

نائب رئیس و سخنگوی شورای اسلامی شهر مراغه نیز نقطه قوت چهارمین دوره از شورای اسلامی شهر مراغه را توجه به مناطق حاشیه دانست و گفت: میکائیل آباد مراغه که شهرک امیرکبیر مراغه نامگذاری شده، پذیرای خدمات گسترده ای بوده و یک فرهنگسرا نیز در این شهرک در حال احداث است.
بهمن حسین نژاد افزود: زینال آباد و انزاب نیز از دیگر مناطق حاشیه نشین شهر مراغه است که مورد توجه اعضا شورای اسلامی شهر مراغه قرار دارند.
وی همچنین از احداث پارک دوم بانوان مراغه علاوه بر پارک کوثر با حدود سه میلیارد ریال اعتبار خبر داد و افزود: به زودی در حاشیه شهر و در محله انزاب بالا پارک و فرهنگسرایی برای بانوان احداث می شود. منبع ایرنا

photo_2016-10-22_20-06-17

photo_2016-10-22_20-06-04

شهرداری مناطق

نظرسنجی

آمار سايت


بازديد امروز:0
بازديد ديروز:157
كل بازديد ها:304825
حداكثر بازديد روزانه:490