صفحه اصلیاخبارچهارمین فرهنگسرای شهرداری مراغه در پهرآباد افتتاح شد

چهارمین فرهنگسرای شهرداری مراغه در پهرآباد افتتاح شد

مشاهده در قالب PDFچاپفرستادن به ایمیل

شهردار مراغه : ایجاد زيرساختهاي فرهنگي زمينه ساز تحول در هر جامعه است 

طی مراسمی با حضور معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه ، اعضای شورای اسلامی شهر ، منتخبین شورای پنجم شهر ، مدیران و مسئولین محلی، جمعی از معتمدین و اهالی پهرآباد بهره برداری از فرهنگسرای شهدای پهرآباد آغاز شد .

DSC_4675

به گزارش روابط عمومی شهرداری در این جلسه مهندس محمدرضا احمدی شهردار مراغه طی سخنانی ایجاد زيرساخت‌هاي فرهنگي را زمينه ساز تحول در هر جامعه عنوان کرده گفت : مجموعه مديريت شهري مراغه  بر اين باوراست که توسعه فرهنگي زمينه‌ساز تمامي توسعه‌هاي اقتصادي و شهري است.

ahmadiiiii

وی هدف از ایجاد فضاهای فرهنگی و فرهنگسراها را تلاش و اهتمام برای ارتقاء سطح فرهنگ عمومی ، توسعه مشارکت های اجتماعی ، غنی سازی اوقات فراغت شهروندان بویژه جوانان و نوجوانان ، یادگیری مهارت های فردی و ارائه خدمات کتابخانه ای  عنوان کرده و خاطرنشان شد : با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر نهادینه شدن سبک زندگی ایرانی و اسلامی در میان خانواده ها بویژه در بین جوانان لازم است تمامی دستگاههای فعال در حوزه های  فرهنگی و اجتماعی  از تمامی امکانات و اختیارات تحت اختیار خود در این زمینه بهره گرفته و اقدامات عملی را انجام دهند .

Untitled_Panorama_2

شهردار مراغه در خصوص مشخصات فنی پروژه فرهنگسرای شهدای پهرآباد گفت :  زمین 1200 متر مربعی این فرهنگسرا به همت جمعی از خیرین محترم برای احداث کتابخانه عمومی به نهاد کتابخانه های عمومی استان اهدا شده بود که به علت تنگناهای مالی ، این امر از سوی نهاد میسر نگردید نهایتا بر اساس توافق نامه ای شهرداری در راستای خدمت رسانی به مردم شریف پهرآباد  متقبل شد تا در زمین یاد شده نسبت به احداث ساختمانی در 2 طبقه به مساحت جمعا 750 متر مربع با صرف اعتباری بالغ بر 7 میلیارد ریال با کاربری فرهنگی اقدام نماید .

Untitled_Panorama1

مهندس احمدی افزود : طبقه اول این بنا به عنوان فرهنگسرا توسط حوزه فرهنگی اجتماعی شهرداری اداره شده و طبقه دوم نیز به منظور تجهیز و راه اندازی سومین کتابخانه عمومی مراغه به نهاد کتابخانه عمومی شهرستان واگذار می گردد.

در ادامه این مراسم مهندس ظفر محمدی معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه ضمن ابراز خوشحالی از اقدام شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه در توجه به مناطق کم برخوردار شهر بویژه پهرآباد گفت : رسیدگی به مناطق کم برخوردار و حاشیه شهر از وظایف اصلی دولت بوده و تلاش خواهیم کرد روز به روز شاهد برطرف شدن مشکلات و نارسائی های این مناطق باشیم .

مهندس محمدی تصریح کرد : همه مسئولین نظام در قبال ساکنین محلات حاشیه ای و کم برخوردار شهر که در شرایط حساس نظام و در رابطه با مسائل اجتماعی ، سیاسی و امنیتی از مسئولین جلوتر حرکت می کنند مسئول بوده و همواره و در هر شرایطی باید به فکر ادای دین خود به این عزیزان باشند .

فرماندار مراغه با اشاره به برگزاری انتخابات اخیر شوراهای شهر گفت : مردم زحمتکشان واقعی را از دیگران به خوبی تشخیص داده و  قدر آنان را می دانند و مردم مراغه نیز این احساس خود را در انتخابات اخیر شوراها با انتخاب 5 نفر از میان اعضای قبلی شورا  نشان دادند .

Untitled_Panorama_5DSC_4715

فریبا عباسی عضو شورای اسلامی شهر مراغه هم در این مراسم ، افتتاح چندین فرهنگسرا و مجموعه های تفریحی و ورزشی در طول دوره مدیریت شورای چهارم را موجب افتخار دانسته و گفت : در این دوره چندین فرهنگسرا در مناطق مختلف شهری که از لحاظ جمعیتی متمرکز بوده و به عبارتی دارای خرده فرهنگ های مختلف بودند احداث گردید که این نشان از وجود مطالعه دقیق و برنامه ریزی در اجرای پروژه های فرهنگی و اجتماعی در سیستم مدیریت شهری مراغه است.

DSC_4703

فریبا عباسی با اشاره به اقدامات خوب عمرانی و فرهنگی که در طول سال های اخیر در منطقه پهرآباد از سوی مدیریت شهری صورت گرفته ، ابراز امیدواری کرد با افتتاح پایانه مسافربری مراغه که در منطقه پهرآباد قرار گرفته است شاهد تاثیرات  مثبت آن در زندگی و اقتصاد  خانواده های ساکن در پهرآباد باشیم  .

این عضو شورای اسلامی شهر به مجموعه مدیریت شهری مراغه پیشنهاد کرد به منظور ایجاد بسترهای مناسب و مطلوب برای انتقال مستقیم مسائل و مشکلات شهروندان به شورای شهر ، در کنار فرهنگسراها نسبت به راه اندازی سراهای محله ای نیز  اقدام گردد.

DSC_4636Untitled_Panorama_6DSC_4730DSC_4739DSC_4757DSC_4773

a_5

شهرداری مناطق

نظرسنجی

آمار سايت


بازديد امروز:58
بازديد ديروز:165
كل بازديد ها:307985
حداكثر بازديد روزانه:490