صفحه اصلیاخباردکتر علی جلیلی در دیدار با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر مراغه :

دکتر علی جلیلی در دیدار با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر مراغه :

مشاهده در قالب PDFچاپفرستادن به ایمیل

شهرداری مراغه کارهای بزرگی انجام داده است.

تنها را نجات شهرداریها جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی است.

نماینده مردم مراغه و عجبشیر در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از اقدامات مهمی که در حوزه های عمران شهری ، خدماتی ، گردشگری ، فرهنگی و اجتماعی از سوی شهرداری مراغه صورت گرفته است ، تنها راه نجات شهرداریها از مشکلات مالی را جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی عنوان کرد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری مراغه دکتر علی جلیلی که در جمع اعضای شورای شهر ، شهردار و مدیران شهرداری مراغه سخن می گفت از بیکاری به عنوان معظل اصلی کشور و منطقه نام برده و افزود : نرخ بیکاری بالاتر از آماری است که اعلام می گردد باید حرکت اساسی برای برطرف کردن بیکاری به عنوان مشکل و دغدغه اصلی در کشور و منطقه انجام پذیرد .

DSC_4916

دکتر جلیلی نقش محوری و اساسی شهرداری ها در توسعه صنعت گردشگری را یادآور شده و گفت : به جرات می توان گفت در هر شهری که شهرداری آن فعال باشد گردشگری نیز در آن شهر فعال است ، شهرداریها در توسعه صنعت گردشگری می توانند نقش اساسی و ویژه ای ایفا نمایند.

نماینده مراغه و عجبشیر افزود : گردشگری به عنوان محرک و تقویت کننده اقتصاد شهری شهرهاست ، هر یک نفر گردشگر برای 17 نفر ایجاد شغل می کند می بایست تلاش و همت کنیم تا مراغه به سهم به حق خود از این صنعت دست یابد و این امر دور از انتظار نیست .

این نماینده مجلس بر لزوم برنامه ریزی و تدوین چشم اندازهای توسعه چندین ساله برای شهرهای مراغه و عجبشیر تاکید کرده و گفت : لازم است ضمن اجتناب از طراحی برنامه های توسعه کوتاه مدت و یکساله با ایجاد کارگروه قوی و فعال نسبت به تدوین و طراحی چشم اندازهای چندین ده ساله برای شهرهایمان اقدام گردد.

DSC_4912

نماینده مراغه با اشاره به اهمیت توسعه روابط اجتماعی سالم در بین شهروندان و مسئولین گفت : بر اساس نتایج مطالعات علمی و اجتماعی هرکس از روابط اجتماعی استاندارد و خوب برخوردار نباشد امروزه بی سواد تلقی می گردد .

وی افزود : هر کسی که روابط اجتماعی ضعیفی داشته باشد آرامش در فکر و ذهن او نخواهد توانست سایه بیندازد ؛ باید سواد روابط اجتماعی لحظه به لحظه رشد پیدا کند.

دکتر جلیلی خاطرنشان شد : اگر می خواهیم در شهرمان اتفاق مثبتی بیفتد می بایست با ارتقاء سواد اجتماعی ،  هویت آن را حفظ کرده و از ارزش های آن پاسداری کنیم .

DSC_4849

این گزارش حاکیست در این جلسه حاج قادر جویا به نمایندگی از اعضای شورای اسلامی شهر مراغه ضمن اشاره به اهمیت نمایندگی مردم در خانه ملت خطاب به دکتر جلیلی  گفت :  مردان بزرگی از گذشته تا حال نمایندگی این مردم را عهده دار بوده اند امیدواریم از این فرصت و نعمت بزرگی که برای خدمت به مردم و اعتلای آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی بوجود آمده است استفاده بهینه شود .

DSC_4875

حاج قادر جویا بر همکاری هرچه بیشتر شورای شهر و شهرداری مراغه  با نماینده جدید مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرده و اظهار امیدواری کرد با همدلی و همراهی همه مسئولین شاهد رفع نواقصات و  رشد و شکوفائی هرچه بیشتر مراغه و عجبشیر باشیم .

DSC_4887

برپایه این گزارش مهندس محمدرضا احمدی شهردار مراغه در آغاز این دیدار گزارشی از فعالیت ها و اقدامات شهرداری مراغه در بخش های مختلف ارائه کرد .

وی گفت : همینک در شهر مراغه بیش از 60 پروژه عمرانی ، خدماتی ،  فرهنگی و ورزشی  از سوی شهرداری در نقاط مختلف شهر  در حال اجراست که با بهره برداری از آنها گام های اساسی در جهت رشد و پیشرفت مراغه برداشته خواهد شد .

شهردار مراغه ازپایانه  جدید مسافربری مراغه به عنوان بزرگترین و مهمترین پروژه شهری یاد کرده و گفت: این پایانه با هدف ساماندهی حوزه حمل و نقل برون شهری  بار  و مسافر مراغه   در زمینی به مساحت 40 هزار متر مربع  ، زیربنای4  هزار متر مربع با صرف اعتباری بالغ بر70 میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی شهرداری در حال اجرا بوده که با توجه به پیشرفت فیزیکی 90 درصدی آن انتظار می رود ظرف یک ماه آتی شاهد افتتاح وبهره برداری از آن باشیم.

DSC_4896

شهردار مراغه در ادامه برقراری پروازهای فرودگاه سهند را از مطالبات جدی و اصلی مردم مراغه و شهرهای جنوبی استان عنوان کرده و گفت : در راستای تکمیل زیرساخت های مورد نیاز فرودگاه ، شهرداری مراغه عملیات عمرانی و محوطه سازی  پروژه را با صرف اعتباری بالغ بر 6 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی انجام داده و در صورت تامین اعتبار مورد نیاز سایر اقدامات تاسیساتی پروژه  نیز در طول ماههای آتی به مرحله اجرا در خواهد آمد .

وی گفت :  با بهره برداری از جایگاه یاد شده امکان برقراری پروازهای مراغه ـ مشهد و بالعکس مهیا می گردد .

DSC_4904

مهندس احمدی با اشاره به احداث راه دسترسی و پل به شهرکهای  فلزکاران و صنعتی در میدان مجلس گفت : براساس تفاهم نامه های موجود مقرر شده است 50 درصد هزینه احداث پل بر روی خط آهن از سوی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی تامین و پرداخت گردد که علی رغم پیشرفت 35درصدی پروژه و صرف اعتباری بالغ بر10 میلیارد ریال از سوی شهرداری هنوز هیچ اقدامی از طرف شرکت راه آهن در زمینه پرداخت سهم شان  در قبال پروژه مشاهده نمی شود.

شهردار مراغه در ادامه عدم وجود کنارگذر در مراغه و تحمل ترافیک سنگین جاده ای هشترود و شهرهای جنوبی استان و حتی برخی شهرهای آذربایجان غربیو  کردستان را در نیمه جنوبی شهر موجب ورود خسارت به ابنیه های شهری مراغه دانسته و خواستار حمایت نماینده محترم  مجلس برای رفع هرچه سریعتر این مشکل شد .

DSC_4900

وی از دیگر مشکلات مراغه به مسیل های موجود در شهرک ولی عصر(عج)  و برخی نقاط شهر  که به واسطه توسعه چندین ساله اخیر در داخل محدوده شهری واقع شده و مشکلات عدیده ای در زمینه هدایت آب های سطحی و مسائل زیست محیطی  به مدیریت شهری تحمیل کرداه اند اشاره کرده و از دکتر جلیلی خواست تا در خصوص ساماندهی مسیل های موجود شهر توسط ادارات و نهادهای ذیربط مساعدت و هماهنگی های لازم را به عمل آورند .

DSC_4909

شهردار مراغه در پایان از تعریض پل راه آهن در میدان بسیج ، فاز دوم جایگاه سوخت فرودگاه ، پل دخیل ، ایستگاه  سوم آتش نشانی و پل کوهپیران  به عنوان مهمترین پروژه های آتی شهرداری نام برده اظهار امیدواری کرد با همراهی و مساعدت تمامی مسئولین منطقه شاهد توسعه متوازن و همه جانبه شهر تاریخی فرهنگی مراغه باشیم .

شهرداری مناطق

نظرسنجی

آمار سايت


بازديد امروز:58
بازديد ديروز:165
كل بازديد ها:307985
حداكثر بازديد روزانه:490