صفحه اصلیاخبارشهردار مراغه در جلسه ستاد سفرهای تابستانی عنوان کرد

شهردار مراغه در جلسه ستاد سفرهای تابستانی عنوان کرد

مشاهده در قالب PDFچاپفرستادن به ایمیل

اجرای طرح روکش و لکه گیری آسفالت و پیاده روسازی در مناطق پرتردد گردشگری مراغه
DSC_2605
شهردار مراغه با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه زیباسازی شهری گفت: اجرای طرح روکش و لکه گیری آسفالت و پیاده روسازی در مناطق پرتردد گردشگران از جمله طرح های در دست اجرای مجموعه مدیریت شهری است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری و به نقل از ایرنا مهندس محمدرضا احمدی در جلسه ستاد تسهیلات سفرهای تابستانی مراغه افزود: با بیان اینکه ناوگان حمل و نقل اتوبوسرانی شهری مراغه در طول سالیان گذشته فرسوده شده است افزود: برای رفع این مشکل با اخذ تسهیلات از پست بانک، 8 دستگاه اتوبوس و 6 دستگاه مینی بوس جدید به ناوگان شهری افزوده می شود.
وی با اشاره به اجرای فاز اول طرح ساماندهی رصدخانه تاریخی مراغه توسط شهرداری مراغه اضافه کرد: برای این منظور حدود 20 میلیارد ریال هزینه می شود.
معاون عمرانی فرماندار مراغه نیز در این جلسه با تاکید بر لزوم اجرای برنامه ها و طرح های مناسب برای جذب گردشگر در ایام تعطیلات تابستانی در این شهرستان گفت: ایجاد تسهیلات رفاهی برای گردشگران و مسافران تابستانی از سوی دستگاه های خدمات رسان زمینه را برای توسعه گردشگری هموارتر می کند.
نقی مسکینی افزود: اجرای راهکارهای مناسب برای جذب بیشتر گردشگران برای بازدید از آثار تاریخی و جاذبه های طبیعی این شهرستان، موجب توسعه صنعت گردشگری در منطقه می شود.
وی ادامه داد: دستگاه های خدمات رسان باید در راستای ارائه خدمات مناسب و رفاهی به مسافران و گردشگرانی که در ایام تابستانی این شهر را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب می کنند، اهتمام ویژه ای داشته باشند.
وی اضافه کرد: نظارت بر رعایت بهداشت در اماکن عمومی به ویژه در کمپ های گردشگری، جاذبه های تاریخی و اماکن رفاهی نیز با دقت بیشتری انجام می شود.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دبیر ستاد تسهیلات سفرهای تابستانی مراغه نیز با اشاره به کسب رتبه دوم این شهرستان در جذب گردشگر در ایام تعطیلات نوروزی گفت: این شهرستان از پتانسیل های مناسبی برای توسعه صنعت گردشگری برخوردار است.
یعقوب طالبی افزود: برگزاری مسابقات و اردوهای آمادگی تیم های ملی در رشته های مختلف ورزشی در ماه ها اخیر در این شهرستان گام های موثری در معرفی این منطقه برای توسعه و جذب گردشگر و مسافران بوده است.
وی با اشاره به اقدامات در دست اجرای ستاد تسهیلات سفرهای تابستانی در این شهرستان گفت: در این ایام از اول تیرماه راهنمایان گردشگری در نقاط مختلف و پربازدید این شهرستان برای ارائه خدمات به مسافران و گردشگران مستقر می شوند.
به گزارش ایرنا، در سفرهای نوروزی امسال، بیش از 330 هزار گردشگر و مسافر نوروزی از جاذبه های تاریخی و طبیعی مراغه بازدید کردند.

شهرداری مناطق

نظرسنجی

آمار سايت


بازديد امروز:108
بازديد ديروز:96
كل بازديد ها:308510
حداكثر بازديد روزانه:490