صفحه اصلیاخبارنشست کارگروه بازآفرینی پایدار شهری

نشست کارگروه بازآفرینی پایدار شهری

مشاهده در قالب PDFچاپفرستادن به ایمیل

photo5764639112974936347

مهندس احمدي شهردار مراغه در نشست کارگروه بازآفرینی پایدار شهری اعلام کرد :
پيش بيني 23 میلیارد ریال اعتبار براي ساماندهی معابر مناطق حاشیه شهری مراغه
مهندس محمدرضا احمدی شهردار مراغه در نشست کارگروه بازآفرینی پایدار شهری مراغه که با حضور استادی معاون مدیرکل ستاد ملی بازآفرینی شهری کشور در محل سالن اجتماعات شهرداری برگزار گردید با اشاره به طرح های اجرا شده در زمینه بازسازی و ساماندهی سکونتگاه های غیر رسمی و بافت فرسوده گفت: تاکنون 5.3 میلیارد ریال از محل اعتبارات سکونتگاه های غیر رسمی در قالب طرح آسفالت محلات پهرآباد بالا و گلشن زهرا تخصیص یافته و هزینه شده است.
محمدرضا احمدی افزود: همچنین برای اجرای طرح های ساماندهی معابر در مناطق حاشیه شهری مراغه 23 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: برای احرای طرح های توانمندسازی در محلات هدف نیز که با همکاری دستگاه های اجرایی و خدمات رسان انجام خواهد شد، 179 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده و مورد نیاز است.
وی اضافه کرد: در راستای بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهری نیز طرح های جامعی با 595 میلیارد ریال پیش بینی و برنامه ریزی شده است.
معاون مدیرکل ستاد ملی بازآفرینی شهری نیز در این جلسه با اشاره به عزم دولت برای توسعه متوازن شهری در کشور گفت: بر اساس مصوبه این ستاد، سالانه 100 هزار میلیارد ریال توسط دولت برای بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده شهری در شهرهای مختلف کشور اختصاص یافته و تزریق می شود.
استادی افزود: طرح های ویژه ستاد ملی بازآفرینی شهری با درنظر گرفتن اولویت ها در شهرهای مختلف کشور اجرا شده و اعتبارات لازم برای این منظور تخصیص می یابد.
وی ادامه داد: با توجه به وجود 2 هزار و 700 محله ناکارآمد شهری از جمله بافت های فرسوده و سکونتگاه های غیر رسمی حاشیه شهری در شهرهای مختلف کشور، بهسازی و ساماندهی این مناطق به عنوان یکی از چالش های مهم مدیریت شهری است.
وی اضافه کرد: هم اکنون بر اساس گزارش های کارشناسی سکونت در روستاها و حاشیه کلان شهرها تا 6 برابر و در مراکز استان تا چهار برابر در سال های اخیر افزایش یافته است.
استادی گفت: از این رو باید برای ساماندهی این مناطق بر اساس طرح ها و برنامه ریزی های جامع حرکت شود تا شاهد ایجاد کانون های حاشیه نشینی و افزایش مناطق جرم خیر در این محلات نباشیم.
وی افزود: بر این اساس با تصویب سند ملی بازآفرینی شهری در سال 93، با تشکیل ستادهای استانی و شهرستانی برای بهبود خدمات در مناطق حاشیه شهری تا سال 1400 تلاش می شود

photo6050892842097814052

شهرداری مناطق

نظرسنجی

آمار سايت


بازديد امروز:108
بازديد ديروز:96
كل بازديد ها:308510
حداكثر بازديد روزانه:490