صفحه اصلیاخبارافتتاح بزرگترین و مجهزترین پایانه مسافربری جنوب استان در مراغه با حضور استاندار آذربایجانشرقی

افتتاح بزرگترین و مجهزترین پایانه مسافربری جنوب استان در مراغه با حضور استاندار آذربایجانشرقی

مشاهده در قالب PDFچاپفرستادن به ایمیل

_1_2_3_4

با حضور دکتر اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجانشرقی ، مدیران و مسئولین استانی و محلی و همچنین اقشار مختلف مردم ؛ بزرگترین و مجهزترین پایانه و ترمینال مسافربری جنوب استان آذربایجانشرقی در ضلع جنوب شرقی میدان بسیج و بلوار و میدان دانشجو در شهرک گلشهر مراغه افتتاح شد·
به گزارش روابط عمومی شهرداری در مراسمی که به همین منظور در محل پایانه جدید مسافربری مراغه ترتیب یافته بود دکتر اسماعیل جبارزاده با بیان اینکه مراغه نشانی از تاریخ، فرهنگ، خدمت به مردم و تلاش و فعالیت است، اظهار کرد: در سایه تلاش دستگاه های نظامی، امنیتی، اطلاعاتی و قضایی امنیت در این منطقه برقرار است.
دکتر جبارزاده ادامه داد: با توجه به همت و عزم دولت تدبیر و امید و سپردن امور مردم به خود آنان از طریق شوراهای اسلامی شهرها و روستاها، اعضای این شوراها باید با وحدت، همدلی و همکاری در کنار سایر مدیران موجبات هم افزایی خدمت بیشتر به مردم و جلب رضایت شهروندان را فراهم کنند.
وی گفت: در چهار سال دوم دولت تدبیر و امید شاهد اتفاقات بیشتری در جهت عمران، آبادانی، تولید و صنعت در شهرستان مراغه خواهیم شد.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به تاریخ و گذشته مراغه یادآوری کرد: آثاری که در این شهرستان وجود دارد تک تک آن ها توسط مردم این شهر ایجاد شده بنابراین نباید منتظر باشند تا از مرکز کشور و جاهای دیگر برای آبادی آذربایجان و مراغه اقدام شود زیرا غیرت مردم مراغه باعث عظمت این شهر شده است.

_6
دکتر جبارزاده افزود: وضعیت بودجه کشور به شرایطی رسیده که 90 درصد بودجه دولتی به بودجه جاری تبدیل شده و 10 درصد باقی مانده نیز به نوعی در بخش جاری هزینه می شود.
وی گفت: در زمان کنونی دولت در سه موضوع امنیت، سلامت و بهداشت مردم و آموزش به ویژه در مقطع آموزش و پرورش ورود می کند و بقیه امور را به بخش غیر دولتی واگذار می کند.
استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر توجه ویژه در واگذاری های امور به بخش خصوصی اظهار کرد: در سال های قبل کارخانجات متعددی به افراد نااهل واگذار شده به طوری که کارخانه های سود ده دچار مشکل شدند.
دکتر جبارزاده در خصوص اتوبان مراغه - هشترود افزود: این پروژه از سال های بسیار قبل آغاز شده بود که تعطیل شد و در دولت یازدهم این پروژه مورد توجه قرار گرفت و از 5 قطعه آن 4 قطعه توسط پیمانکار در حال انجام و قطعه پنجم در حال واگذاری به پیمانکار است.
وی گفت: این پروژه جزو اولویت های عمرانی استان بوده و بارها خودم به شخصه پیگیر این پروژه در تهران بودم و جزو اهداف وزیر راه و شهرسازی نیز است.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به استادیوم ورزشی مراغه یادآوری کرد: این پروژه را از طریق وزارت ورزش و جوانان پیگیر هستیم و تعهدات استانی آن انجام شده و بخش ملی آن باقی مانده که پیگیری می شود.
دکتر جبارزاده در خصوص بیمارستان مراغه نیز گفت: این بیمارستان در دولت یازدهم 60 درصد افزایش تخت یافت و تلاش می شود این شهرستان را به قطب درمان جنوب استان تبدیل کنیم تا بیمارانی که از جنوب استان و استان های همجوار به تبریز می آیند در این شهر بستری و درمان شوند.
وی با گلایه از وضعیت فرودگاه سهند اظهار کرد: مردم استقبال چندانی از پروازهای این فرودگاه نکردند و موجب شد شرکت های خصوصی رغبتی برای ارایه خدمات در این فرودگاه نداشته باشند.
استاندار آذربایجان شرقی گفت: با توجه به همت دولت در خرید هواپیماهای کوچک بعد از برجام تلاش می شود از این نوع هواپیماها برای فرودگاه سهند خریداری شود.
دکتر جبارزاده افزود: همه مسئولات استانی به ویژه دولت روحانی به مراغه نگاه ویژه دارند از این رو تمامی اختیارات خود در استان را به فرماندار شهرستان مراغه تفویض کرده ام.
وی یادآوری کرد: در سال جاری موضوع تولید و اشتغال وظیفه قانونی و شرعی همه ما بوده و همه دستگاه های شهرستان باید در حمایت از تولید و اشتغال اقدام کنند.
استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان شد: تبدیل مراغه به نگین شهرهای آذربایجان وظیفه مسئولان و مردم این شهرستان است که باید انجام شود.

دکتر جبارزاده در مورد رصدخانه مراغه نیز گفت: جلسات متعددی در تهران در این خصوص برگزار شد و پیگیر آن هستیم تا این مکان به یکی از جاذبه های گردشگری استان تبدیل شود.
در این مراسم معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه نیز با اشاره به موفقیت برنامه های اجرایی دولت یازدهم در توسعه شهری گفت: تمامی امکانات و اعتبارات در جهت توسعه امکانات و زیرساخت های اقتصادی و اجتماعی و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی به کار گرفته شود.
مهندس ظفر محمدی افزود: باتوجه به انتخاب مراغه به عنوان مکمل گردشگری تبریز 2018، رویکردهای اجرایی در راستای توسعه زیرساخت ها در این شهرستان با شتاب بیشتری انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: پیشینه تاریخی و ظرفیت های موجود در بخش گردشگری و آثار تاریخی در این شهرستان به عنوان یکی از 10 شهر تاریخی کشورمان می تواند مکمل مناسبی در کنار پایتخت گردشگری جهان اسلام در تبریز 2018 باشد.

_5

وی با اشاره به عملکرد چهارساله دستگاه های اجرایی و خدمات رسان در این شهرستان گفت: آغاز عملیات اجرایی طرح ملی آزادراه مراغه هشترود در دولت یازدهم که چهار قطعه از پنج قطعه آن در حال اجرا است، بخشی از همت دولت تدبیر و امید برای ایجاد زمینه برای توسعه در این منطقه است.
وی با بیان اینکه بیمارستان 160 تختخوابی مراغه با 93 درصد پیشرفت فیزیکی در حال تکمیل است افزود: روند اجرایی این طرح، پس از روی کارآمدن دولت تدبیر و امید با شتاب بیشتری ادامه یافت و تا سه ماه آینده شاهد بهره برداری از این مرکز درمانی و آموزشی خواهیم بود.
وی ادامه داد: ورزشگاه پنج هزار نفری این شهرستان نیز که پس از گذشت 20 سال از آغاز عملیات اجرایی آن فقط دارای 50 درصد پیشرفیت فیزیکی بود، هم اکنون با حمایت دولت تدبیر و امید با 90 درصد پیشرفیت فیزیکی در آستانه بهره برداری قرار دارد.
وی با اشاره به طرح های اجرا شده در بخش گازرسانی به مناطق مختلف این شهرستان در چهارسال گذشته اضافه کرد: ایجاد 2 ایستگاه تقویتی گاز با 150 میلیارد ریال اعتبار از جمله اقدامات انجام شده است که با اجرای آن بخش مهمی از مشکلات گاز در این شهرستان مرتفع می شود.

_8_7

_9

فرماندار مراغه با بیان اینکه در این مدت 41 طرح در بخش سلامت در شهرستان اجرا شده گفت: 13 طرح درمانی و 28 طرح بهداشتی در مناطق مختلف این شهرستان توسط دولت تدبیر و امید اجرا شده است.
مهندس محمدی افزود: اجرای آسفالت راه 21 روستا، احداث 9 راه روستایی، روکش آسفالت چهار روستا و نیز آسفالت ریزی 30 کیلومتر از جاده مراغه هشترود از اقدامات انجام شده در چهار سال گذشته در بخش راه در شهرستان است.
وی ادامه داد: اجرای طرح هادی در 42 روستا، مطالعه 36 طرح، بهسازی 2 هزار و 83 واحد مسکن روستایی، احداث 513 واحد تجاری، مسکونی و خدماتی در مناطق شهری و نیز اجرای 30 طرح مشارکت در روستاها بخشی از خدمات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این مدت است.

_10
وی با اشاره به طرح های اجرا شده در بخش عمران شهری در چهارسال گذشته اضافه کرد: 95 طرح عمران شهری توسط شهرداری انجام شده است.
وی گفت: اصلاح 51 کیلومتر از شبکه آب و 53 کیلومتر از شبکه فاضلاب شهری و نیز آبرسانی به 109 روستا از خدمات انجام شده در دولت تدبیر و امید است.
وی با اشاره به ظرفیت های اقتصادی موجود این شهرستان افزود: در طول چهارسال گذشته، 30 نوع کالای صنعتی و کشاورزی به ارزش 105 میلیون دلار از این شهرستان به 25 کشور جهان صادر شده است.
شهردار مراغه نیز در این آیین با اشاره به نقش پایانه ها در توسعه اقتصادی گفت: با توجه به مناسب نبودن وضعیت پایانه های قدیمی این شهرستان، ترمینال جدید مسافربری با هدف سهولت در تردد، کاهش ترافیک درون شهری، رونق گردشگری، تجمیع شرکت های تعاونی و نیز اشتغال زایی احداث شده است.

_11_13
مهندس محمدرضا احمدی افزود: این پایانه مدرن مسافربری در زمینی به مساحت 38 هزار متر مربع در 2 طبقه با چهار هزار متر مربع زیربنا با اعتبار 70 میلیارد ریال احداث شده و شامل بخش های مختلف از جمله شرکت های تعاونی، بخش های خدماتی، اداری، رفاهی و حمل و نقلی است.
وی ادامه داد: در این پایانه مسافری، هفت غرفه ایجاد شده که از این تعداد پنج غرفه در اختیار شرکت های تعاونی و 2 غرفه نیز در اختیار شرکت های تعاونی متقاضی قرار می گیرد.
وی اضافه کرد: هم اکنون ظرفیت پارکینگ این پایانه در فاز اول 50 دستگاه با بارگیری همزمان 10 دستگاه اتوبوس بوده که در فازهای بعدی ظرفیت آن افزایش خواهد یافت.
شهردار مراغه با اشاره به احداث میدان دانشجو، ایجاد منبع دومنظوره آب و خیابان 55 متری گلشهر گفت: این طرح ها عمرانی در مجموع با 35 میلیارد ریال اعتبار ساخته شده است.
مهندس محمد رضا احمدی افزود: برای این منظور، 25 هزار مترمربع آسفالت ریزی و 2 هزار متر مربع فضای سبز اجرا و منبع یک هزار و 500 متر مکعبی آب خام در آن نیز ایجاد شده است.
وی ادامه داد: با احداث این منبع آب 2 منظوره، آب مورد نیاز فضای سبز شهرک های ولیعصر (عج)، گلشهر، سهند و زیباشهر مراغه تامین می شود.
وی اضافه کرد: با بهره برداری از خیابان 55 متری گلشهر و 35 متر الغدیر در این طرح، تردد در مسیر شهرک های گلشهر و ولیعصر (عج) تسهیل می شود.

_12
_14_15همچنین در این جلسه حاج مرتضی باستانی عضو شورای اسلامی شهر مراغه طی سخنانی به بیان برخی از مشکلات و نارسائی های موجود در منطقه از جمله تعطیلی فرودگاه سهند و ناکافی بودن اعتبارات تخصیصی به پروژه آزاد راه مراغه ـ هشترود پرداخت و از استاندار آذربایجانشرقی خواست در جهت پاسخگویی به مطالبات مردم مراغه و رفع مشکلات یاد شده اهتمام ویژه به عمل آورند

_17
_18و در حسن ختام برنامه افتتاح پایانه مسافربری ، میدان چند منظوره دانشجو واقع در شهرک گلشهر با حضور استاندار محترم و قدوم  پر خیر و برکت ایشان مورد بهره برداری رسید.
DSC_2001photo5855101475099880080

شهرداری مناطق

نظرسنجی

آمار سايت


بازديد امروز:58
بازديد ديروز:165
كل بازديد ها:307985
حداكثر بازديد روزانه:490