صفحه اصلیاخبارجلسه نشست با انبوه سازان

جلسه نشست با انبوه سازان

مشاهده در قالب PDFچاپفرستادن به ایمیل

تاکید شهردارو اعضای شورای اسلامی شهر

بر نقش آفرینی هرچه بیشتر انبوه سازان در تقویت اقتصاد شهری  مراغه

به منظور بررسی راه های رونق بخشی به ساخت و ساز در شهر مراغه ؛ نشست هم اندیشی و تبادل نظر جمعی از انبوه سازان شهر با  مهندس محمدرضا احمدی شهردار و  نمایندگان شورای اسلامی شهر مراغه در محل سالن اجتماعات شهرداری برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری دراین نشست که حاج یحیی غلامی رئیس و دکتر احمد ملکی رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر نیز حضور داشتند شهردار مراغه از انبوه سازان و فعالان حوزه مسکن به عنوان سرمایه اصلی مجموعه مدیریت شهری یاد برده و بر تعامل هرچه بیشتر و بهتر با این مجموعه مهم و تاثیر گذار تاکید کرد .

DSC_1201

شهردار مراغه با اشاره به اینکه قسمتی از تحرک و تقویت اقتصادی صنعت ساختمان برعهده دولت، بانک مسکن و وام‌هایی است که دراختیار مردم و انبوه سازان قرارمی گیرد می باشد  گفت : شهرداری مراغه با علم به وجود محدودیت های گوناگون در مسیر فعالیت فعالان حوزه مسکن ، از روش های مختلف برای حمایت و مساعدت  از این  بخش بهره خواهد جست .

وی تقویت اقتصاد شهری را اولویت اصلی مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر در دوره جدید عنوان کرده و خاطرنشان شد ، رونق ساخت و ساز در شهر مراغه موجب ایجاد اشتغال ، رونق بازار و نهایتا ایجاد درآمد برای شهرداری خواهد شد .

مهندس احمدی با اشاره با اقدامات شهرداری در راستای تعدیل عوارض صدورپروانه احداث ؛ از تصمیم مجموعه مدیریت شهری برای ایجاد تغییر در فرایند صدورپروانه های ساختمانی خبرداده و اظهار داشت : ایجاد تحول و همچنین اصلاح ساختار اداری حاکم بر این حوزه ، شفاف سازی قوانین و مقررات و دسترسی آسان مردم به آنها از جمله اقدامات شهرداری به منظور حذف موانع و مشکلات موجود در پیش روی انبوه سازان مراغه می باشد .

وی با اشاره به فرا رسیدن فصل بودجه نویسی شهرداری برای سال آتی اطمینان خاطر داد در مرحله تدوین دفترچه عوارض محلی در قالب چندین جلسه مشترک با انبوه سازان نسبت دریافت انتقادات و پیشنهادات ایشان اقدام خواهد شد .

مهندس احمدی با اشاره بر لزوم مشارکت انبوه سازان در اجرای پروژه های عمران شهری ، از آمادگی شهرداری برای تهاتر با انبوه سازان در قبال مطالبات از انبوه سازان خبر داد .

شهردار مراغه نوسازی واحد های مسکونی در بافت فرسوده شهر مراغه به دلیل برخورداری از برخی زیرساخت ها و امکانات نظیر آب، برق و گاز گفت : سرمایه گذاری در بافت فرسوده شهری مراغه که کم هم نیست  به مراتب مقرون به صرفه تر از ساخت مسکن در حاشیه شهر و شهرک ها ست.

وی از فعالان این بخش خواست با تجمیع پلاک ها از تسهیلات خوب بانکی و حمایت های شهرداری در زمینه بهسازی بافت فرسودی شهری مراغه برخوردار شوند .

مهندس احمدی از شروع به کار قریب الوقوع سازمان عمران و بهسازی شهری مراغه خبرداده و گفت :  تا شروع بکار رسمی سازمان یاد شده مدیران مناطق سه گانه شهرداری مسئولت ارائه خدمات شایسته  به انبوه سازان محترم را بر عهده دارند .

شهردار مراغه در پایان با اشاره به آغاز تهیه طرح تفصیلی شهر مراغه ؛ اطمینان خاطر داد به منظور حصول به نتایج مثبت در برنامه های آتی شهرداری ، در قالب جلسات متعدد از پیشنهادات فعالان حوزه صنعت ساختمان در این زمینه استفاده خواهد شد.

در این نشست حاج یحیی غلامی رئیس و دکتر احمد ملکی رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر بر اهمیت تعامل و همکاری هر چه بیشتر مجموعه مدیریت شهری و انبوه سازان تاکید کردند .

رئییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر گفت : مجموعه  شورای شهر از نخستین روزهای آغاز به کار رسمی خود نسبت به مشکلات موجود بر سر راه فعالیت فعالان بخش مسکن شناخت کافی را پیدا کرده است.

دکتر ملکی با بیان اینکه شهرداری مراغه آمادگی لازم را برای حل مشکلات انبوه سازان داراست، تاکید کرد: همکاری بین شهرداری و انبوه سازان باید بر اساس منافع دو طرفه صورت گیرد.

شایان ذکر است در این نشست همچنین نمایندگان انبوه سازان به ارائه نکته نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود پیرامون حوزه فعالیت خویش پرداخته و از مسئولین مدیریت شهری خواستند تا نسبت به مرتفع شدن موانع یاد شده اقدامات لازم صورت گیرد .

شهرداری مناطق

نظرسنجی

آمار سايت


بازديد امروز:108
بازديد ديروز:96
كل بازديد ها:308510
حداكثر بازديد روزانه:490