صفحه اصلیاخبارایجاد زیرساخت های گردشگری در راستای کمک به توسعه و رونق اقتصادی منطقه

ایجاد زیرساخت های گردشگری در راستای کمک به توسعه و رونق اقتصادی منطقه

مشاهده در قالب PDFچاپفرستادن به ایمیل

شهردار مراغه با تاکید بر لزوم توسعه و حمایت از بخش گردشگری این شهرستان به عنوان یکی از راهبردهای اصلی مجموعه مدیریت شهری گفت: تقویت این بخش با همراهی و همکاری دستگاه های متولی امر، حرکتی ماندگار در جهت توسعه اقتصادی و فرهنگی این شهر تاریخی خواهد بود.

احمدی افزود: احیای هویت تاریخی و فرهنگی مراغه با برخورداری از ده ها اثر تاریخی و ملی، نیازمند عزم مسئولان و دستگاه های فرهنگی و اجتماعی است.

IMG_20171120_084843

وی با انتقاد از عدم توجه به حوزه گردشگری و میراث فرهنگی این شهرستان ادامه داد: مسئولان با توجه به در پیش بودن رویداد بزرگ تبریز 2018 کمترین توجه را به این بخش به ویژه در این شهرستان داشته اند.

وی با اشاره به طرح های اجرا شده شهرداری در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی مراغه گفت: تملک و بازسازی خانه تاریخی خیابانی از جمله طرح هایی است که به همت شهرداری امسال به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به طرح های در دست اجرای مدیریت شهری در این بخش افزود: هم اکنون طرح بهسازی حمام تاریخی خواجه نصیر در دست اقدام است و عملیات اجرایی آن نیز به صورت مشارکتی به زودی آغاز می شود.

احمدی اضافه کرد: طرح احداث پارک نجوم با نصب سامانه آسمان نما در این مکان، طرح توسعه و بهسازی سایت رصدخانه، راه اندازی تله کابین در مناطق طبیعی و گردشگری، تاسیس و ایجاد مینیاتور پارک، پارک ملل و تملک و آزادسازی مقبره اوحدی از جمله طرح های در دست مطالعه مجموعه مدیریت شهری برای توسعه صنعت گردشگری در این شهرستان است.

وی گفت: طرح بهسازی و تبدیل خانه های تاریخی به مهمانسرا و اقامتگاه برای گردشگران و ایجاد زیرساخت برای بهره برداری از آب های معدنی ساری سو و شورسو از جمله اقداماتی است که توسط شهرداری برای جذب گردشگر برنامه ریزی شده است.

شهردار مراغه با اشاره به حضور شهرداری مراغه در نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران افزود: در راستای حمایت از صنعت گردشگری، همراهی و همکاری ادارات، سازمان ها، صاحبان صنایع، بازاریان و هتلداران برای معرفی ظرفیت های گردشگری در این حوزه ضروری است.

حمایت شهرداری از صنعت ساختمان در راستای توسعه اقتصاد شهری

شهردار مراغه با بیان اینکه حمایت از صنعت ساختمان و انبوه سازان از اولویت های شهرداری است گفت: هم اکنون بسته حمایتی از انبوه سازان این شهرستان تدوین شده است.

احمدی افزود: ارائه تسهیلات بانکی برای حمایت از انبوه سازان و نیز ایجاد زمینه برای تهاتر ملک به جای عوارض شهرداری از تمهیداتی است که برای حمایت از صنعت ساختمان و انبوه سازی در قالب بسته حمایتی اجرا می شود.

وی ادامه داد: با توجه به توان فنی مناسب می توان از ظرفیت های موجود شرکت های انبوه ساز در اجرای طرح های عمران شهری نیز استفاده کرد.

وی با اشاره به وضعیت بافت های فرسوده داخل شهری مراغه اضافه کرد: شهرداری آماده ارائه تسهیلات ویژه برای بهسازی و نوسازی بافت فرسوده در قالب ایجاد مجتمع های ساختمانی در مناطق بافت فرسوده شهری است.

احمدی خاطرنشان کرد: شهرداری آماده است تا با انبوه سازانی که در بافت های قدیمی و فرسوده شهر سرمایه گذاری می کنند همکاری های لازم را انجام دهد

شهرداری مناطق

نظرسنجی

آمار سايت


بازديد امروز:108
بازديد ديروز:96
كل بازديد ها:308510
حداكثر بازديد روزانه:490