صفحه اصلیاخباربرگزاری آئین روز زمین پاک با هدف آشنایی با ارزش های محیط زیست

برگزاری آئین روز زمین پاک با هدف آشنایی با ارزش های محیط زیست

مشاهده در قالب PDFچاپفرستادن به ایمیل

DSC_0994

DSC_0999DSC_1003
آئين گراميداشت روز زمين پاک باهدف آشنايي با ارزش هاي محيط زيست و زمين پاک، با حضور ، شهردار، اعضاي شوراي اسلامي شهر و رئيس اداره محيط زيست مراغه  برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي شهرداري و شوراي اسلامي شهر مراغه مهندس احمدي شهردار مراغه در اين آئين اظهار داشت: امسال روز زمين پاک با شعار نه به کيسه هاي پلاستيکي مزين است که بر اين اساس لازم است در زمينه فرهنگ سازي و استفاده از کيسه هاي پارچه اي توجه بيشتري شود.
DSC_1008
وي در ادامه با بيان اينکه بايد در قبال محيط زيست و داشتن زمين پاک احساس مسئوليت کنيم و قدردان نعمات بي منت خالق هستي باشيم، خاطر نشان کرد: ما بايد هر روز را روز زمين پاک بدانيم زيرا بسياري از تهديدها، تخريب و آلودگي هاي زيست محيطي نتيجه رفتارهاي غيرمنطقي ما با محيط زيست بوده و با اصلاح رفتار و آموزش آحاد مختلف جامعه به خصوص دانش آموزان که آينده سازان جامعه نيز هستند نقش بسزايي براي زدودن زمين از زباله هاي ويرانگر ايفا خواهيم کرد.
DSC_1015DSC_1016
مهندس احمدي به اهداف برگزاري اين مراسمات اشاره کرد و گفت: يادآوري آن رسالتي که همه بايد در حفظ محيط زيست، هواي پاک و زمين پاک کوشا باشند، از اهداف برگزاري اين مراسم است.
وي تصريح کرد: اميداوريم با توجه به گسترش روز افزون خسارت هاي جبران ناپذيري که به محيط زيست توسط انسان ها وارد مي شود، برگزاري اين قبيل برنامه ها و دانش افزايي مردم، ديگر شاهد اين خسارت ها نباشيم.
DSC_1050DSC_1045
در ادامه دکتر ملکي عضو شوراي اسلامي شهر مراغه ضمن خوش آمد گويي و صحبت با دانش آموزان حاضر در مراسم روز جهاني زمين پاک را گراميداشت و افزود: روز زمين پاک آيين نماديني است که همه ساله به منظور ياد آوري و توجه دادن افکار عمومي دنيا به زمين به عنوان محل زندگي انسان ها برگزار مي شود.
دکتر احمد ملکي افزود: امروز زمين از آلودگي هاي فراوان رنج مي برد که اگر نسبت به آن بي توجهي شود و کسي به آن احساس مسئوليت نکند در آينده زندگي مردم به خطر خواهد افتاد.
وي گفت: از مهمترين آسيبها و تهديدات زيست محيطي که زمين را مورد تهديد قرار داده، دفع غير اصولي و غير بهداشتي زباله ذکر کرد و افزود: دفع نخاله هاي ساختماني در هر مکاني از شهر يکي از مشکلات عديده شهرها مي باشد که سيماي شهري را مخدوش کرده ميکند.
وي افزود : اين کار تعرض به حقوق شهروندان بوده که مشکلات جبران ناپذيري را روي محيط زيست باقي مي گذارد و مي تواند زندگي ما را تهديد کند.
وي با بيان اينکه در دفع زباله لازم است اصول علمي آن مد نظر قرار گيرد گفت: يکي از مسائلي که لازم است در آموزش شهروندي مد نظر قرار گيرد مساله تفکيک زباله است تا از اين طريق بتوان با پسماند آنها را به طبيعت باز گرداند.
عضو شوراي اسلامي شهر مراغه در پايان از دانش آموزان خواست به عنوان مبلغان حفظ محيط زيست خطرات ناشي از دفع توليد بيش از حد زباله را به خانواده هاي خود ياد آوري کرده و خود نيز در پاکي محيط زيست تلاش کنند.
DSC_1037DSC_1041
در ادامه مهندس زارع رياست اداره محيط زيست مراغه به گفتگو با حاضرين پرداخت و نکات مهمي در راستاي حفظ محيط زيست متذکر شد
مهندس زارع به نقش آموزش شهروندي در تمامي زمينه ها بخصوص حراست و نگهداري از محيط زيست اشاره کرد و افزود دانش آموزان بهترين سفيران فرهنگ سازي ميباشند
رياست اداره محيط زيست مراغه در خاتمه از زحمات و تلاشهاي شهرداري و شوراي اسلامي شهر مراغه در برگزاري مراسم روز جهاني زمين پاک تقدير بعمل آورد
شايان ذکر است اين مراسم در سالن اجتماعات شهرداري مراغه و  با حضور دانش آموزان دبستانهاي شکوفه هاي نور و شاهد امير آبي و با اجراي برنامه هاي متنوع برگزار شد
DSC_1030DSC_1048DSC_1057DSC_1076DSC_1088

شهرداری مناطق

نظرسنجی

آمار سايت


بازديد امروز:0
بازديد ديروز:69
كل بازديد ها:311688
حداكثر بازديد روزانه:490