صفحه اصلیاخباردر نشست خبری در ایرنا عنوان شد

در نشست خبری در ایرنا عنوان شد

مشاهده در قالب PDFچاپفرستادن به ایمیل

توجه به مطالبات شهروندی رویکرد شورا و شهرداری مراغه

- پیگیری و رفع دغدغه ها و مطالبات شهروندی به عنوان ضرورتی انکارناپذیر و رویکردی اجتماع محور همواره مورد توجه شورا و شهرداری مراغه بوده و انسجام و وحدت این دو نهاد به توسعه متوازن شهری انجامیده است

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه و به نقل از خبرگزاری ایرنا، شهرداری ها و شوراهای اسلامی به عنوان مجموعه در هم تنیده و همراه در توسعه و عمران شهری در مسیر توسعه زیرساخت های عمرانی، فرهنگی و اجتماعی شهر گام برداشته و زمینه ساز توسعه شهرها هستند
شورای اسلامی شهرها به عنوان نهادی برگرفته از بطن جامعه به عنوان نهادی تصمیم ساز در عرصه توسعه شهری در سال های اخیر توانسته اند تصمیمات مهمی در اجرای طرح های بزرگ و کوچک شهری بردارند امری که با همراهی و نزدیکی افکار و نگرش های بین شهرداری و اعضای شورای شهر می تواند تبدیل راهبردی اساسی برای رفع مشکلات و معضلات شهری شود
شورای اسلامی شهر مراغه در سال های اخیر توانسته با اتفاق نظر و آرا، پایه گذار طرح های عمران شهری باشد طرح هایی که چهره شهر را دگرگون ساخته و شهر را در مسیر توسعه متوازن قرار داده است 
نائب رئیس شورای اسلامی شهر مراغه در نشست خبری تشریح عملکرد این شورا در دفتر ایرنای مراغه گفت: با توجه به رسالت تعریف شده برای شوراهای شهر در قانون اساسی، این نهاد همواره در راستای رفع مشکلات شهروندان و توسعه شهری کوشیده است.

DSC_0879
علی عباسی افزود: تصویب طرح ایجاد مدیریت واحد شهری با محوریت شهرداری در شهرها می تواند زمینه مساعدی را برای توسعه و عمران همه جانبه شهرها فراهم کند.
وی ادامه داد: متاسفانه بر اثر عدم اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در شهرها، برخی از شهروندان از وظایف و اختیارات شوراهای اسلامی شهر آگاه نبوده و این نهاد تصمیم ساز را در مقابل مطالبات خود قلمداد می کنند.
وی اضافه کرد: همواره اعضای شورای شهر به صورت مستمر در جریان دغدغه های شهروندان قرار داشته و حتی در مسائل کلان شهری خارج از حوزه عمران شهری به بیان و پیگیری مشکلات و دغدغه های مردم منطقه پرداخته و آن را رسالت خود در برابر آرای مردم می داند.
***
توسعه زیرساخت های عمومی و خدماتی راهبرد شورای شهر
عضو شورای اسلامی شهر مراغه با بیان اینکه این شورا آماده شنیدن دغدغه ها و مطالبات شهروندان است گفت: تکریم ارباب رجوع به عنوان اصلی مهم در ارتباط بین مردم و شورای شهر بوده و جلب رضایت شهروندان در اجرای طرح ها و تصمیم های این نهاد متبلورشده است.

DSC_0870
سیدجواد عطار موسوی افزود: توسعه زیرساخت های عمومی و خدماتی برای شهروندان مهم ترین اولویت شورای اسلامی شهر است.
وی ادامه داد: اجرای طرح های عمران شهری با هدف ایجاد فضایی سبز و پرنشاط شهری از جمله توسعه زیرساخت های گردشگری توسط شهرداری از جمله رویکردهایی است که توسط اعضای شورای اسلامی شهر دنبال می شود.
وی اضافه کرد: باتوجه به تلاش های این شورا در ایجاد وفاق و همدلی با مجموعه مدیریت شهری، تبیین عملکرد شورا و آگاه سازی در زمینه وظایف ذاتی این نهاد توسط رسانه ها می تواند تسریع و تسهیل کننده مشارکت عمومی شهروندان در توسعه شهری باشد.
***
رفع مشکلات مناطق حاشیه شهری با اجرای طرح های عمران شهری مراغه
رئیس کمیسیون شهرسازی و کنترل ترافیک شورای شهر مراغه گفت: بر اساس برنامه ریزی و چشم اندازهای توسعه شهری، رفع مشکلات مناطق حاشیه شهری با اجرای طرح های عمران شهری در اولویت قرار دارد.

DSC_0866

احمد ملکی افزود: با توجه به توسعه روزافزون شهری و پیشینه شهر مراغه، توزیع عادلانه امکانات شهری در قالب اجرای طرح های عمرانی و فرهنگی در مناطق حاشیه شهری با حمیات های شورای شهر و توسط پرسنل تلاشگر شهرداری انجام می شود.
وی ادامه داد: اجرای طرح های آسفالت ریزی در مناطق حاشیه و محروم شهری و توزیع امکانات و زیرساخت های فرهنگی و اجتماعی از جمله احداث پارک آنالار در این راستا بوده است.
وی اضافه کرد: همچنین در ستاد بازآفرینی شهری به عنوان پتانسیلی مناسب برای توسعه و عمران شهری، ایجاد زیرساخت ها در سکونتگاه های غیر رسمی در شهر مراغه راهبردی اساسی در عمران شهری بوده و طرح های مناسبی در مناطقی چون میکائل آباد و عشرت‌ آباد انجام خواهد شد.
***
مشکلات زیست محیطی و بهداشتی دغدغه شورا و شهرداری مراغه
رئیس کمیسیون محیط زیست و بهداشت شورای اسلامی شهر مراغه با اشاره به وجود برخی مشکلات زیست محیطی در مناطق حاشیه شهری گفت: رفع این مشکلات دغدغه اساسی بوده که با همکاری شهرداری و با اجرای طرح های عمرانی مرتفع می شود.

DSC_0877
رقیه رستمی افزود: براساس مصوبات و راهبردهای شورای شهر، با اجرای طرح های ویژه برای ایجاد پارک و فضای سبز در این مناطق شاهد احیای این بافت های حاشیه شهری و محروم خواهیم بود.
وی ادامه داد: دره های منطقه عشرت آباد و دره مابین شهرک های امام علی (ع) و سهند بر اساس طرح های مدون اصلاح شده و تبدیل به فضایی با کاربری فضای سبز برای بهره مندی شهروندان در این مناطق می شود.
وی اضافه کرد: با توجه به قرار گرفتن دره انزاب و حاشیه این مناطق در حریم راه آهن، مکاتبات و رایزنی هایی توسط شورای شهر با راه آهن انجام شده که در صورت موافقت با آن، این مناطق حاشیه شهری اصلاح، ساماندهی و بهسازی خواهد شد.
*** 
اجرای طرح های عمران شهری، تلاشی برای پاسداشت مطالبات شهروندان
شهردار مراغه نیز در این نشست با اشاره به اجرای طرح های عمرانی، فرهنگ و اجتماعی توسط شهرداری در سال های اخیر گفت: اجرای این طرح ها، گام و تلاشی در مسیر ارج نهادن و پاسداشت مطالبات شهروندان است.

DSC_0858

محمدرضا احمدی افزود: تکریم ارباب رجوع و شهروندان همواره از سیاست های اصلی شهردرای بوده و در این راستا، میز خدمت در شهردرای برای راهنمایی و آگاه سازی شهروندان ایجاد شده و زمینه ساز تسریع و تسهیل در ارائه خدمات شهری به‌ آنان خواهد شد.
وی ادامه داد: اجرای طرح های عمرانی شهرداری مراغه همواره در راستای ایجاد زیرساخت های لازم برای تبدیل شهر مراغه به مقصد و فرصتی مناسب برای سرمایه گذاری و گردشگری بوده است.
وی اضافه کرد: اجرای طرح احیای محوطه رصدخانه تاریخی مراغه، زیباسازی شهری، ایجاد زیرساخت های گردشگری با حمایت از جاذبه های تاریخی و گردشگری و تلاش در جذب سرمایه گذاری از رویکردهای اساسی مدیریت شهری است.
وی اضافه کرد: پیگیری برای جلب مشارکت شهرهای همجوار برای اجرای طرح تولید برق از پسماندهای شهری و نیز مرتفع کردن مشکلات ارزی و محدودیت های سرمایه گذاری خارجی در شهر مراغه با رایزنی با وزارت امور خارجه در دستور کار شهرداری مراغه برای توسعه طرح های کلان شهری قرار دارد.
همراهی و مشارکت فعال شهرداری و شورای اسلامی شهر در اجرای طرح های عمرانی، فرهنگی و اجتماعی و نیز توجه به دغدغه های شهروندان، نویدی برای بهبود زیرساخت ها و در نتیجه توسعه شهر فرهنگی تاریخی مراغه را می دهد

DSC_0856

شهرداری مناطق

نظرسنجی

آمار سايت


بازديد امروز:0
بازديد ديروز:72
كل بازديد ها:311691
حداكثر بازديد روزانه:490